ΝΕΩΝ ΚΛΑΣΣΙΚΟ/ΒΑΡΒΑΣΙΑΚΟΣ - ΚΑΝΑΡΗΣ/ΟΜΗΡΟΣ 0 - 0

2015-02-18 17:50

Ένα ωραίο παιχνίδι έγινε σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο  για το πρωτάθλημα Νέων.

Η ομάδα μας αντιμετώπισε την ομάδα του Κανάρη/ Ομήρου και μοιράστηκε βαθμούς  και εντυπώσεις,

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας  είχε το έλεγχο του παιχνιδιού κυκλοφορούσε καλύτερα την μπάλα και είχε καλές στιγμές με το Γουρλή, τις οποίες δεν αξιοποίησε. Αποτέλεσμα ημιχρόνου 0 - 0.

Στο β΄ημίχρονο οι αντίπαλοι μπήκαν πιο δυνατά και είχαν ευκαιρία να προηγηθούν αλλά ο Αμπαζής σημάδεψε το δοκάρι του Τσαλίκη.

Σιγά - σιγά  η ομάδα μας ανέβηκε και έχασε μοναδική ευκαιρία με τον Γουρλή που μόνος του απενάνεντι στο αντίπαλον τέρμα πλάσσαρε άουτ.  Η μπάλα παίζοταν πάνω κάτω   αλλά ως το τέλος του αγώνα καμμία ομάδα δεν κατάφερε να σημειώσει γκολ.

Τελικό αποτέλεσμα   0 - 0 .

Με αυτο το αποτέλεσμα η ομάδα μας παραμένει στη διεκδίκιση της εισόδου στην τετράδα , που θα κριθεί την επόμενη αγωνιστική στο αγώνα με αντίπαλο την ΠΑΧ