ΝΕΩΝ ΚΛΑΣΣΙΚΟ/ΒΑΡΒΑΣΙΑΚΟΣ - ΚΥΒΕΛΗ/ΛΕΩΝ 1 - 0

2014-11-19 19:01

Μία αγχώδη νίκη πέτυχε σήμερα η ομάδα νέων  στον αγώνα με την Κυβέλη.  Από το ξεκίνημα του αγώνα η  ομάδα νας είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού αλλά σπαταλούσε τις ευκαιρίες  που δημιουργούσε. Στο Α΄ Ημίχρονο η ομάδα είχε  κλασσικές ευκαιριές με τους Αγγουλέ , Γουρλή και δοκάρι σε φάουλ του Τέττερη.  Οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ  0 - 0.

Το δεύτερο ημίχρονο  το παιχνίδι  συνεχίστηκε με τον ίδιο ρυθμό.

Η ομάδα συνέχισε να χάνει τις ευκαιρίες που δημιουργούσε και οι αντίπαλοι προσπαθούσαν να κτυπήσουν στις αντεπιθέσεις.

Τελικά στο 76' ο Γουρλής, με κεφαλιά μετά απο εκτέλεση κόρνερ,  σημείωσε το 1 - 0  και ανακούφισε τους  συμπαίκτες του που είχαν αγχωθεί.  Μετά από λίγα λεπτά ο ίδιος είχε δοκάρι  σε εκτέλεση φάουλ,  από πλάγια θέση στο ύψος της περιοχής.

Τελικό σκορ  1 - 0.

Μπράβο παιδιά. Συγχαρητήρια για την προσπάθεια!

Η δεκαεξάδα (Αγωνίστηκαν όλοι) 1. Κασαμπάς Ν. 2.Γεόμελος Δ. 3. Τσούχλης Κ. 4. Πουλάκης Ι. 5. Ψυχιάς Σ. 6. Ρωμανός Μ. 7. Αγγουλές Ι. 8. Ντάνος Β. 9. Γουρλής Γ. 10. Τέττερης Σ. 11. Καλούδης Ν. 12. Σωτηριανός Δ. 13. Γρηγοράκος Α. 14. Καραΐσκος Ι. 15. Τσαλίκης Ι. 16. Μαμμούνας Μ.