ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ ΒΑΡΒΑΣΙΑΚΟΣ - ΚΛΑΣΣΙΚΟ 0 - 1

2014-11-30 12:21

Στο Φαφάλειο σήμερα η ομάδα παίδων αντιμετώπισε την ομάδα του Βαρβασιακού και επικράτησε με 1 - 0

Το παιχνίδι ξεκίνησε δυνατά με τις δύο ομάδες να δημιουργούν και να χάνουν ευκαιρίες.  Η ομάδα μας είχε ελαφρά υπεροχή αλλά δεν μπόρεσε να σημειώσει κάποιο τέρμα.  Έγιναν δυνατές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου και ωραίοι συνδιασμοί και απο τις δύο ομάδες.

Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο 0 - 0.

Το δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό , η ομάδα μας δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να τις εκμεταλλευτεί.

Όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι πάει για ισοπαλία ώσπου τρία λεπτά  πρίν την λήξη ο Διαμαντής Ψυχιάς έφυγε μόνος του στην αντεπίθεση πλάσσαρε σωστά τον, πολύ καλό σήμερα, τερματοφύλακα του Βαρβασιακού και σημείωσε το  0 - 1 .

Στα υπόλοιπα λεπτά δεν άλλαξε κάτι και οι μικροί μας πανυγήρισαν για την πρώτη νίκη τους.

Μπράβο παιδιά. Συγχαρητήρια για την προσπάθεια. Καλή συνέχεια!!