ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΠΑΧ2 - ΚΛΑΣΙΚΟ 4 - 0

2014-06-02 19:54

Την  ήττα απο την ΠΑΧ2 γνώρισε σήμερα η ομάδα μας στη φάση των χιαστί αγώνων και αποκλείστηκε απο τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Οι παίκτες μας ξεκίνησαν αγχωμένοι, είχαν την υπεροχή αλλά δεν είχαν την ψυχραιμία και το καθαρό μυαλό να τελειώσουν σωστά τις φάσεις. Οι αντίπαλοι έπαιζαν μαζική άμυνα και αντεπιθέσεις.  Οι παίκτες μας έχασαν μοναδικές ευκαιρίες και σε μια αντεπίθεση βρέθηκαν πίσω στο σκορ  μετά από πέναλτι, που δόθηκε για χέρι αμυντικού μας.. Στο 18' λοιπόν έγινε το  1- 0.

Το γκόλ άγχωσε ακόμη περισσότερο τους παίκτες και  λίγο πριν κλείσει το ημίχρονο δέχθηκαν  και δεύτερο γκολ 2 - 0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες ξεκίνησαν δυναμικά. Στο 2΄ είχαν δοκάρι με τον Ψυχιά  και στο 6' έχασαν  πέναλτι με τον Τζαμέτα.

Αντί λοιπόν να σημειώσουν γκολ και να ξαναμπούν στο παιχνίδι στο δέχθηκαν και τρίτο τέρμα μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Συνέχισαν να χάνουν ευκαιρίες και στο  19΄ δέχθηκαν και τέταρτο τέρμα.

Τελικό σκόρ  ΠΑΧ2 - Κλασικό  4 -0

Δεν πειράζει παιδιά. Ψηλά το κεφάλι !  Καλό καλοκαίρι και συνεχίζουμε την προσπάθεια του χρόνου.