ΑΝΔΡΩΝ ΚΛΑΣΣΙΚΟ - ΟΜΗΡΟΣ 0 - 4

2015-03-15 18:15

Στο Δημοτικό Στάδιο σήμερα η ομάδα νας αντιμετώπισε τον Όμηρο Καλλιμασιάς.

Ο Όμηρος ,που βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας, ξεκίνησε απο την αρχή να πιέζει την ομάδα μας χωρίς όμως να καταφέρνει να δημιουργήσει κλασική ευκαιρία.  Η πίεση του καρποφόρησε στο 16΄όταν ο Κούτικας μετα από εκτέλεση κόρνερ κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το  0 - 1

Στο  36' ο Πελαντής με κεφαλιά  έγραψε το 0 - 2 σκορ με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο,

Στο δεύτερο ημίχρονο  η ομάδα μας είχε κάποιες καλές στιγμές με τους Σολάκου  και Πλεκιάϊ αλλά στο 62΄ο Ρές με σούτ έξω απο την περιοχή έγραψε το 0 - 3.  Η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει αλλά  δεν κατάφερε να σμειώσει κάποιο τέρμα,.

Στο 84΄ ο Πελαντής από κοντά σημείωσε  το 0 - 4 που ήταν και το τελικό σκορ.