ΔΟΞΑ - ΚΛΑΣΣΙΚΟ 1 - 3

2016-10-16 19:16

Στον Δαφνώνα σήμερα ,σε ένα αγώνα θρίλερ, η ομάδα μας επικράτησε της Δόξας με  1 – 3.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά και από την αρχή είχε τον έλεγχο του αγώνα.  Οι παίκτες κυκλοφορούσαν ωραία την μπάλα δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες αλλά ήταν απρόσεχτοι στην τελική προσπάθεια.

Η Δόξα  έπαιζε άμυνα και προσπαθούσε με μακρινές μπαλιές να βγει στην αντεπίθεση,  Έφτασε κοντά στο γκολ αλλά ο   τερματοφύλακας  μας,   Κασαμπάς, με ωραία έξοδο έκοψε το τετ α τετ  του επιθετικού της Δόξας.  Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο   0 – 0 .

Στο Β΄ ημίχρονο  οι παίκτες μας μπήκαν αποφασισμένοι για  την νίκη.  Εκμεταλλευόμενοι την κούραση των παικτών της Δόξας , την έκλεισαν στα καρέ της  και δημιούργησαν αλλεπάλληλες ευκαιρίες με τους Σταυράκη, Τσούχλη, Μωρόμαλο, Πηλαβά. οι οποίες δυστυχώς δεν είχαν  ευτυχή κατάληξη.

Στο  65΄ ο Μοράμαλος με σουτ έξω από την  σημείωσε το 0 – 1.

Στο 70΄ ο Σταυράκης χάνει νέα ευκαιρία . Σε μία αντεπίθεση,  μετά από λάθος των αμυντικών  μας  και κόντρα στη ροή του αγώνα ο Καρίβαλλης σημείωσε  το  1 – 1.

Οι παίκτες μας προς στιγμήν πάγωσαν αλλά σύντομα  ο Κουρουνιώτης  από κοντά σημείωσε το 1 -2  στο 82΄.

Όλα έδειχναν να έχουν τελειώσει αλλά στο 88΄ η Δόξα  κέρδισε πέναλτι.

Ανέλαβε να το κτυπήσει ο έμπειρος Στ. Μουλάκης  αλλά ο Κασαμπάς  απέκρουσε , κρατώντας το προβάδισμα της ομάδας μας.

Στις καθυστερήσεις , στο 93΄,  ο Κουρουνιώτης σημείωσε το τελικό 1 – 3.

Συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθεια και τη νίκη. Συνεχίζουμε δυνατά και στους επόμενους αγώνες

Η σύνθεση 1. Κασαμπάς Ν,  2. Αναγνωστάκης Δ. 3. Τσούχλής Κ. 4. Ζαννίκος Ι. 5. Ψυχιάς Σ. 6. Λύρας Δ. 7. Σταυράκης Α. (92΄ Λιβανός Γ.)  8. Κουρουνιώτης Ν. 9. Τέττερης Σ. ( 85΄ Πορτοκαλίδης Κ. )  10. Μορόμαλος Κ. 11. Πηλαβάς Α. ( 64΄Σίμος Γ.)

Την δεκαοχτάδα συμπλήρωναν οι  Μελέκος Π. , Αξιώτης Σ. , Τσαγκάτος Ε, και Στάμπας Η.