ΕΝΩΣΗ - ΚΛΑΣΣΙΚΟ 3 - 1

2016-10-01 20:21

Πρεμιέρα για το πρωτάθλημα Β΄ Κατηγορίας Χίου σήμερα. Η ομάδα μας αντιμετώπισε , στη Σέντα  , την Ένωση και  γνώρισε την ήττα με 3 – 1.

Το σκορ δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα και αδικεί την ομάδα μας.

Η Ένωση μπήκε δυνατά και πίεσε στα πρώτα λεπτά του αγώνα. Η ομάδα μας αμύνθηκε σωστά και σιγά  σιγά άρχισε να ανεβαίνει στο  γήπεδο  και να κυκλοφορεί ωραία την μπάλα. Στο 19΄  βρέθηκε μπροστά  στο σκορ  0 – 1 με αυτογκόλ που προήλθε από  λάθος συνεννόηση τερματοφύλακα και σέντερ μπακ.

Στο 37΄ ο Σταυράκης έχασε μοναδική ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδα μας.

Στο 41΄ η Ένωση , σε μια φαινομενικά ακίνδυνη φάση κέρδισε πέναλτι που κτύπησε εύστοχα ο Ασκολίδης , σημειώνοντας το 1 – 1.

Στο Β΄ ημίχρονο  η ομάδα μας μπήκε καλά,   είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και έχασε ευκαιρίες να πάρει ξανά το προβάδισμα στο σκορ. Στο 57΄ ο Κορέτας  μόνος του από την μικρή περιοχή έστειλε   την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

Στο 71΄ σε μία αντεπίθεση η Ένωση κέρδισε νέο , αυστηρό πέναλτι. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Ασκολίδης γράφοντας το 2 – 1

Σε αυτή τη φάση η Ένωση έμεινε με 10 παίκτες, αφού αποβλήθηκε παίκτης της με δεύτερη κίτρινη, για διαμαρτυρία.

Η ομάδα μας προσπάθησε για την ισοφάριση αλλά σε μία αντεπίθεση στο 83΄  δέχθηκε  και τρίτο τέρμα από τον νεαρό Τσίγκο.

Τελικό σκορ  3 – 1

Παιδιά συγχαρητήρια για την προσπάθεια. Συνεχίζουμε δυνατά!

Η σύνθεση:  1. Κασαμπάς Ν.  2. Αναγνωστάκης Δ. 3. Σίμος Γ. 4. Ψυχιάς Σ. 5. Πλεκιάϊ Σ. 6. Λύρας Δ,. 7. Σταυράκης Α. ( 56΄ Κορέτας Δ.) 8. Κουρουνιώτης Ν. 9. Τέττερης Σ. ( 82΄ Μελέκος Παντ. ) 10. Μορομαλος Κ. 11 Τσούχλης Κ. ( 39΄ Πορτοκαλίδης Κ.)

Την δεκαοχτάδα συμπλήρωναν οι  Μελέκος Παν. , Τσαλίκης Ι. Πουλάλης Γ.  και Ροζάκης Β.