ΚΛΑΣΣΙΚΟ - ΕΝΩΣΗ 0 - 3

2017-01-14 17:55

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο Β΄  γύρο  η ομάδα μας. Αντιμετώπισε  την , εκ των πρωτοπόρων   Ένωση   και έχασε με 0 – 3.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ένωση ξεκίνησε  δυνατά  και δημιούργησε κάποιες  φάσεις αλλά ο τερματοφύλακας μας  Κασαμπάς  με σωτήριες επεμβάσεις  κράτησε το μηδέν στην  άμυνα. Επιθετικά η ομάδα μας  έχασε δύο καλές ευκαιρίες.

Στο ξεκίνημα του Β΄ ημιχρόνου η Ένωση είχε  ένα καλό σουτ ,που εξουδετέρωσε ο Κασαμπάς.

Στη συνέχεια η ομάδα μας  πήρε την  πρωτοβουλία των κινήσεων και δημιούργησε  τέσσερεις καλές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ,( Με τους Λιβανό, Σταυράκη ,Πηλαβά , Τέττερη)  αλλά δεν τις αξιοποίησε.

Στο 61΄ η Ένωση προηγήθηκε  0 - 1 με κεφαλιά μετά από κόρνερ και καραμπόλα σε αμυντικό μας,

Το  απρόσμενο γκολ  και η κούραση αποσυντόνισαν  τους παίκτες που έκανα πολλά λάθη και δέχθηκαν δύο γκόλ σε αντεπιθέσεις στο 75΄ και στο  91΄.