ΚΛΑΣΣΙΚΟ - ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ 4 - 0

2016-11-26 18:11

Εύκολο απόγευμα για την ομάδα μας σήμερα, στο Φαφαλίειο, με αντίπαλο τον ουραγό Ερασιτέχνη.

Η ομάδα μας κατέβηκε με πολλές αλλαγές  κατάφερε όμως να νικήσει με 4 – 0, σημειώνοντας  δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο.

Η ομάδα μας είχε από την αρχή τον έλεγχο του αγώνα  αλλά δεν  κατάφερνε να αξιοποιήσει την υπεροχή της.

Στο 29΄ ο Κορέτας  , μετά από μια γρήγορη εκτέλεση φάουλ, βρέθηκε μόνος του απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα  ,πλάσαρε σωστά και σημείωσε το 1 – 0.

Λίγα λεπτά αργότερα, στο 33΄ , ο ίδιος σημείωσε το 2 – 0 , τελειώνοντας ουσιαστικά το παιχνίδι.

Στη συνέχεια οι παίκτες μας δημιούργησαν και άλλες ευκαιρίες που πέρασαν ανεκμετάλλευτες.

Με το ξεκίνημα του Β΄ ημιχρόνου στο 48΄ ο  Γκάνο Λούλι  από κοντά σημείωσε το 3 – 0.

Μετά από αρκετές χαμένες ευκαιρίες ο Πορτοκαλίδης  πέτυχε ,στο 68’ , το 4 – 0  που ήταν και το τελικό σκόρ,

Ο Ερασιτέχνης είχε μία καλή στιγμή στο 82΄  αλλά ο Κασαμπάς  με ωραία απόκρουση  έδιωξε την μπάλα κόρνερ.

Μπράβο παιδιά . Συνεχίζουμε δυνατά στα επόμενα, πιο δύσκολα παιχνίδια!!

Η σύνθεση : 1. Κασαμπάς Ν. 2. Ροζάκης Β. 3.  Σίμος Γ. 4. Μελέκος Π. 5. Πουλάκης Γ. ( 46΄ Τσαγκάτος Μ. ) 6. Πλεκιάϊ Σ. 7. Πηλαβάς Α. ( 46΄ Μαθιούδης Δ. ) 8. Λιβανός Γ. 9. Κορέτας Δ. (46΄Πορτοκαλίδης Κ.)  10, Μορόμαλος  Κ. 11. Λούλι Γκ.

Την δεκαοχτάδα συμπλήρωνναν οι  Αναγνωστάκης Δ. , Τσούχλης Κ. , Τέττερης Σ. και Λύρας Δ.