ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ 4 -0

2018-02-25 18:13

Εύκολη επικράτηση  για την ομάδα μας σήμερα επί του Ερασιτέχνη  με  4 - 0.

Η ομάδα μας κατέβηκε με πολλές αλλαγές  , δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα δημιούργησε και έχασε πολλές ευκαιρίες  και σήμείωσε  δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο.

Το σκόρ άνοιξε στο 29΄ ο Σύρμας  και στο 38΄ ο Πορτοκαλίδης   με κεφαλιά σημείωσε το 2 - 0.  Ενδιάμεσα αποβλήθηκε αμυντικός του Ερασιτέχνη γιατί, έξω από την περιοχή, ανέτρεψε τον Μελέκο που έβγαινε μόνος του  απέναντι στον τερματοφύλακα.

Στο 44΄ο Μελέκος  είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο ημίχρονο έγιναν  αλλάγες,   Η ομάδα μας εξακολούθησε να δημιουργεί φάσεις . Στο 66΄ ο Μελέκος σημείωσε το 3 - 0 και στο 74΄ ο Κορέτας έγγραψε  το τελικό  4 - 0.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα   η εμφάνιση του τερματοφύλακα Νίκου Κασαμπά ώς σέντερ φορ, για να θυμηθεί την θέση που ξεκίνησε να αγωνίζεται στις ακαδημίες μας.

Μπράβο παιδιά. Συνεχίζουμε δυνατα.

Η σύνθεση : 1. Συρρής Δ. 2. Τσαγκάτος Μ. 3. Σίμος Γ. 4. Κορέτας Δ. 5. Πατούνας Σ. 6. Μελέκος Π. 7. Λούλι Γκ. ( 46΄Τσέζο Μ)  8. Ντάνος Β. ( 46΄Τέττερης Σ. ) 9. Σύρμας Γ. ( 46΄ Κασαμπάς Ν.) 10. Μορομαλος Κ. 11. Χασάπης Κ. ( 18΄Πορτοκαλίδης  Κ.)

Την δεκαοχτάδα συμπληρωναν οι Τζαμενάκης Μ. , Τσούχλης Κ. και  Ψυχιάς Σ.