ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΛΑΣΣΙΚΟ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 2 - 1

2017-09-03 20:11

Μεγάλη νίκη  πέτυχε σήμερα η ομάδα μας. Για την πρώτη αγωνιστική του κυπέλλου Χίου αντιμετώπισε  τον Ποσειδώνα  και επικράτησε  με 2 - 1.

Η παίκτες μας , γνωρίζοντας  ότι  αντιμετωπίζουν μια δυνατή και ποιοτική  ομάδα , έπαιξαν χωρίς  άγχος  προσηλωμένοι στον στόχο τους και δίνοντας  ο καθένας  το καλύτερο του εαυτό κατάφεραν να νικήσουν.

Το σκόρ άνοιξε  στο 17'  ο Ντάνος . Κέρδισε την μπάλα μεταξύ κέντρου και περιοχής προχώρησε  λίγο και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στο    δεξί γάμμα  της εστίας του Ποσειδώνα.

Στο 42΄ σε μία σύγκρουση  τραυματίστηκε ο Πορτοκαλίδης. Οι παίκτες μας έχασαν για λίγο την αυτοσυγκέντρωση τους  και κινδύνεψαν  να δεχθούν την ισοφάριση. Το ημίχρονο έληξε  1 - 0

Ο Ποσειδώνας μπήκε φουριόζος στο Β΄ ημίχρονο.  Στο 46΄ πέτυχε την ισοφάριση . Πίεσε για να πετύχει και άλλο τέρμα  αλλά η άμυνα μας και ο καταπληκτικός  τερματοφύλακας μας Σεράφης  κρατούσαν  την ισοπαλία.

Σιγά σιγά η ομάδα μας άρχισε να ισσοροπεί το παιχνίδι.

Στο 73΄ η ομάδα μας κέρδισε φάουλ έξω από την περιοχή. Ο Ψυχιάς με ωραία εκτέλεση ξεγέλασε τον τερματοφύλακα και έγραψε το 2 - 1.

Στο 85΄ τραυματίστηκε ο  Σεράφης. Τον αντικατέστησε επάξια ο Φιλιππαίος  , που κράτησε την εστία  του ανέπαφη.

Έτσι η ομάδα μας ξεκίνησε της αγωνιστικές της υποχρεώσεις με  μία μεγάλη νίκη.

Παιδιά συγχαρητήρια σε όλους. Συνεχίζουμε  προσγειωμένοι την δουλειά  , με στόχο την διαρκή βελτίωση.

Η σύνθεση 1. Σεράφης Κ. ( 85΄ Φιλιππαίος Κ.)  2. Μελέκος Παντ. 3. Τσούχλης Κ. 4.Ψυχιάς Σ. 5. Πλεκιάϊ Σ ( 80'  Ζάτσε Γ.) 6. Διακογιωργάκης Θ. 7. Λούλι Γκ. 8. Ντάνος Β. 9. Κουρέτας Δ. ( 60΄ Σίμος Γ.)  10. Μορόμαλος Κ. 11. Πορτοκαλίδης Κ. ( 44΄ Βούκουνας Χ.)

Την  δεκαοχτάδα  συμπλήρωναν οι Κατσαρός α. , Μελέκος Παν, και Τσαγκάτος Εμ.