ΛΕΩΝ - ΚΛΑΣΣΙΚΟ 0 - 1

2018-01-17 19:08

Την επιθετική δυστοκία της πλήρωσε η ομάδα μας σήμερα στο Φαφαλίειο , με αντίπαλο τον Λέοντα.

Μετά από τα πρώτα αναγνωρισστικά λεπτά η ομάδα μας κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο. Έβγαινε συχνά στην επίθεση δημιούργησε αρκετές καλές φάσεις αλλά δεν κατάφερε να σημειώσει κάποιο τέρμα. Χάθηκαν τουλάχιστον τρείς κλασικές ευκαιρίες. Ο Λέοντας είχε μια καλή ευκαιρία στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου.

Στο Β΄ ημίχρονο ο Λέοντας μπήκε πιο δυνατά.

Η πρώτη καλή στιγμή όμως ήταν για την ομάδα μας.Σε μία αντεπίθεση ο Μαρής ς μπήκε απο  δεξιά αλλά  αντί να  σουτάρει προσπάθησε να γυρίσει   στο πέναλτι  και οι αμυντικοι του Λέοντα κατάφεραν να απομακρύνουν. Στο 61΄ σε μιά φάση διαρκείας  ο Λέοντας κατάφερε  να σημειώσει το  1 - 0.

Η ομάδα μας προσπάθησε να ισοφαρίσει αλλά δεν τα κατάφερε .  Έχασε μεγάλη ευκαιρία στο  85'  με τον Κορέτα.

Τελικό σκορ  1- 0

Παιδιά συγχαρητήρια για την προσπάθεια. Συνεχίζουμε δυνατά.

1. Φιλιππαίος Κ.   2.  Μελέκος Παντ.   3. Τσούχλης Κ.    4. Πλεκιάι Σ (43΄Ζάτσε . Γ.) 5.  Πατουνας Ι.    6. Ντάνος Β/   7. Λούλι Γκ. ( 77΄ Πορτοκαλίδης Κ.)  8. Λιβανός Γ. (83΄ Κορέτας Δ.) 9. Σύρμας Γ. ( 65΄ Χασάπης Κ. ) 10. Μορόμαλος Κ.   11. Μαρής Χ.

Τη δεκαοχτάδα συμπλήρωναν οι : Σίμος Γ. , Συρρής Δ. και Γεωργόπουλος Α.