ΝΕΩΝ ΔΑΦΝΗ - ΚΛΑΣΣΙΚΟ/ΕΝΩΣΗ 0 - 8

2017-09-27 18:27

Εύκολο απόγευμα είχε, στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος Νέων, η ομάδα  μας  σήμερα στον Δαφνώνα. Αντιμετώπισε την τοπική Δάφνη, έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και επικράτησε με 0 - 8, σημειώνοντας τέσσερα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Οι παίκτες μας απο την αρχή πήραν  τον έλεγχο  του αγώνα και απειλούσαν την εστία της Δάφνης.

Το σκορ άνοιξε ο Ψυχιάς στο 10΄ με ωραίο πλασέ , μετα απο ασιστ του Βάσση-Κουτσοδόντη, σημείωσε το 0 - 1.

Ο ίδιος  στο 26΄έγραψε το 0 - 2  και δημιούργησε τις προυποθέσεις για το αυτογκολ  στο 31΄με το οποίο το σκορ έγινε 0 - 3.

Στο 34΄ ο Τζαμέτα  έγραψε το 0 - 4

Στο ημίχρονο έγιναν αλλαγές αλλά η ομάδα συνέχισε στον ίδιο ρυθμό.   Στο 49΄ ο Ψυχιάς , με το τρίτο προσωπικό του τέρμα , σημείωσε το 0 -5.  Στο 65΄ ο Μπαλατζία έγραψε το 0 - 6 και στο  68΄ ο Αγγουλές πέτυχε το 0 -7.  Στο 86΄ο Λούλι πέτυχε το τέρμα που κυνηγούσε σε όλο τον αγώνα  γράφοντας το τελικό 0 -8.

Ο Λουλι είχε δύο δοκάρια στο 25΄ και στο 78΄

Μπράβο παιδιά. Συγχαρητήρια για την εμφάνιση . Συνεχίζουμε δυνατά και στους επόμενους αγώνες,

Η σύνθεση ( αγωνίσθηκαν όλοι) 1) Συρρής Δ. 2) Φακούδης Φ. 3) Τσεκάϊ  Ε. 4) Γεωργούλης Κ. 5) Γιανόπαππας Δ. 6) Λούλι Ε. 7) Τζαμέτα Κ. 8) Αγγουλές Α. 9) Ψυχιας Δ. 10) Βάσσης-Κουτσοδοντης Σ, 11) Κερέτι Ε. 12) Μπαλατζία Α. 13) Σιγάλας Κ. 14. Συρρής Ν. 15) Πονηρός Σ. 16) Τσαγρής Μ. 17) Μπότσας Γ. 18) Σνάνι Κλ.