ΝΕΩΝ ΚΛΑΣΣΙΚΟ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ/ΟΜΗΡΟΣ 6 - 2

2017-04-11 20:41

Στο Δημοτικό στάδιο σήμερα, για τον εξ’ αναβολής  αγώνα της 12ης αγωνιστικής, η ομάδα Νέων αντιμετώπισε την Αναγέννηση/Όμηρος και επικράτησε εύκολα με 6 – 2.

Η ομάδα μας από την αρχή είχε τον έλεγχο του αγώνα , αλλά οι παίκτες μας δεν ήταν συγκεντρωμένοι στην τελική προσπάθεια. Η ώρα περνούσε και το αποτέλεσμα ήταν  0 – 0.  Στο 32΄ ο Παντελής Μελέκος με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα αρχικά στο κάθετο δοκάρι και τελικά στα δίχτυα της Αναγέννησης σημειώνοντας το  1 – 0.

Το γκολ έλυσε τα πόδια των παικτών μας. Στο 35΄ ο Κέβιν Τζαμέτα με σούτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον τερματοφύλακα και έγραψε το 2 – 0, σκορ με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο.

Στο ξεκίνημα του Β΄ ημιχρόνου , στο 47΄, μετά από εκτέλεση κόρνερ  και απόκρουση των αμυντικών η μπάλα στρώθηκε στον Μιχάλη Τσαγρή  ο οποίος με ωραίο σουτ από την γραμμή της περιοχής σημείωσε το 3 – 0.

Η Αναγέννηση μείωσε σε 3 – 1 με τον Δαφνίτη στο 53΄.

Στο  58΄ ο Μελέκος  πέτυχε το 4 – 1 και στο  63΄ ο Τζαμέτα το 5 – 1.

Στο  67΄ η Αναγέννηση/ Όμηρος  μείωσε σε 5 – 2  με τον Δαφνίτη.

Το σκορ  έκλεισε ο Χρήστος  Βούκουνας  που σημείωσε 6 – 2 στο 73΄.

Στη συνέχεια η  ομάδα μας δημιούργησε  ακόμη αρκετές  ευκαιρίες , που πέρασαν ανεκμετάλλευτες.

Μπράβο παιδιά. Συγχαρητήρια για την προσπάθεια και τη νίκη.

Η σύνθεση : 1. Συρρής Δ.  2. Γεωργούλης Κ. 3. Σωτηριανός Δ. 4. Νικολάου Ν. 5.Κοντός Μ. 6. Ντάνος Β. 7. Τζαμέτα Κ. 8. Μελέκος Παντ. 9. Μπαλατζία Α,  10. Τσιουκαντάνας Π. 11. Μαργαρίτης Α. 12. Αγγουλές Α. 13. Τσαγρής Μ. 14. Φακούδης Φ. 16. Βούκουνας Χ. 17. Σιγάλας Κ.