ΝΕΩΝ ΚΛΑΣΣΙΚΟ - ΚΟΦΙΝΑΣ/ΚΥΒΕΛΗ 4 - 1

2016-12-08 18:02

Μεγάλη   νίκη γα την ομάδα Νέων , σήμερα στα Θυμιανά. Σε ένα  δυνατό παχνίδι, με σκληρές μονομαχίες οι παίκτες μας έκαναν το καλύτερη  τους  φετεινή εμφάνιση  και επικράτησαν του Κοφινά/Κυβέλη  με 4 - 1.

ΟΙ παίκτες μας μπήκαν απο την αρχή συγκεντρωμένοι και αποφασισμένοι για τη νίκη.   Το παιχνίδι είχε δυνατά μαρκαρίσματα και παίχτηκε κυρίως στο χώρο του κέντρου. Η ομάδα μας είχε ελαφρά υπεροχή.

Στο 39' ο Μελέκος μέσα απο την περιοχή κατάφερε να νικήσει τον Ψώρα και σημείωσε  το 1 - 0  , σκορ με το οποίο τελείωσε το Α΄ ημίχρονο.

Στο Β΄ημίχρονο ο Κοφινάς  απειλούσε με εκτελέσεις  φάουλ.  Με ένα μακρυνό φάουλ  του Καβουλάκη , που ξεγέλασε τον τερματοφύλακα  μας ο Κοφινάς /Κυβέλη  ισοφάρισε  1 - 1 στο 60΄.

Οι παίκτες μας δεν τα έχασαν  και με ωραίους συνδιασμούς έφθαναν απειλητικά στην εστία του Κοφινά.

Στο 77'  μετά από μιά φάση διαρκείας  ο Σιγάλας  ξαναέδωσε  το προβάδισμα στην ομάδα μας με 2 - 1

Με ανεβασμένη την ψυχολογία οι παίκτες μας συνέχισαν να δημιουργούν ευκαιρίες.   Στο 81΄  ο Μπαλατζία  με ωραίο πλασέ  σημείωσε το 3 - 1

Το σκόρ  έκλεισε ο Παπανδρέας  στο 87΄σημειώνοντας απο κοντά το  4 - 1.

Συγχαρητήρια παιδιά πρώτα για την εμφάνιση και μετά για τη νίκη. Συνεχίζουμε δυνατά!

Η σύνθεση 1. Συρρής Δ.  2. Φακούδης Φ. 3. Γεωργούλης Κ. 4. Νικολάου Ν. 5. Τσιουκαντάνας Π. 6. Μελέκος Π. 7. Αγγουλές Α. 8. Κερέτι Ε. 9. Ψυχιάς Δ. 10. Βούκουνας Χ. 11. Τζαμέτα Κ. 12. Μαργαρίτης Α. 13. Παπανδρέας Ν. 14. Σιγάλας Κ. 16. Τσαρία Κλ. 17. Μπαλατζία Α. 18. Κοντός Μ.

Υ.Γ Ευχόμαστε περαστικά στα δύο παιδιά του Κοφινά ,που ταυματίστηκαν κατα τη διάρκεια του αγώνα και  γρήγορη επάνοδο στα γήπεδα.