ΝΕΩΝ ΚΟΦΙΝΑΣ/ΚΥΒΕΛΗ - ΚΛΑΣΣΙΚΟ 4 - 3

2017-04-23 17:24

Στο Δημοτικό Στάδιο σήμερα , για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων, η ομάδα μας αντιμετώπισε τον Κοφινά/Κυβέλη.

Οι παίκτες μας μπήκαν χαλάρά στο παιχνίδι και πληρώνοτας τα αμυντικά τους λάθη  βρέθηκαν σύντόμα πίσω στο σκόρ 2 - 0  , με δύο τέρματα του Καβουλάκη στο 4'  και στο 11' .

Στη συνέχεια οι παίκτες μας αντέδρασαν κυκλοφόρησαν ωραία την μπάλα και μείωσαν σε 2 - 1 στο  20΄ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι από τον Ψυχιά.

Στο 28΄ ο Ντάνος με ωραίο σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής ισοφάρισε σε 2 - 2.

Στη συνέχεια  μέχρι το τέλος του ημιχρόνου και οι δύο ομάδες είχαν καλές ευκαιρίες να πάρουν κεφάλι στο σκορ.

Με το  ξεκίνημα του Β' ημιχρόνου , στο  47΄ , νέα αμυντική αδράνεια σε εκτέλεση κόρνερ και ο Κοφινάς/Κυβέλη σημειώνει το 3 - 2.

Στο 61΄ ο Κοφινάς/Κυβέλη κερδίζει πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Καβουλάκης και έγραψε το 4 - 2.

Οι  παίκτες  μας  απογοητεύθηκαν  από  την  εξέλιξη  του  αγώνα  και  έκαναν  εύκολα  λάθη.  Στο 83΄ ο Μελέκος  με ωραίο  ατομική ενέργεια  μείωσε  σε  4 - 3  δίνοντας  νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Στα επόμενα λεπτά  οι παίκτες μας πίεσαν δημιούργησαν ευκαιρίες  για την ισοφάριση , αλλά δυστυχώς πέρασαν ανεκμετάλλευτες.

Τελικό σκορ  4 - 3.

Παιδιά  συγχαρητήρια για την προσπάθεια. Συνεχίζουμε τη δουλειά στις  προπονήσεις.

Η σύνθεση : 1. Συρρής Δ.  2. Μελέκος Παντ.  3. Μαργαρίτης Α.  4. Νικολάου Ν. 5.Κοντός Μ. 6. Ντάνος Β. 7. Τζαμέτα Κ. 8. Μπαλατζία Α, 9. Ψυχιάς Α.  10. Τσιουκαντάνας Π. 11.Βούκουνας Χ. 12. Αγγουλές Α. 13. Τσαγρής Μ. 14. Φακούδης Φ. 16.  Σιγάλας Κ. 17. Γεωργούλης Κ.1 8. Σωτηριανός Δ.