ΠΑΙΔΩΝ ΚΟΦΙΝΑΣ/ΚΥΒΕΛΗ - ΚΛΑΣΣΙΚΟ 2 - 6

2016-11-17 17:18

Νέα μεγάλη νίκη, η έκτη συνεχόμενη, για την ομάδα μας. Στο Δημοτικό Στάδιο αντιμετώπισε τον Κοφινά/Κυβέλη  και επικράτησε εύκολα με  2 - 6.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα μας διατηρείται στην κορυφή της  Βαθμολογίας και περιμένει τους αγώνες της Κυριακής, για να δει άν θα έχει συγκάτοικο.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε γρήγορα  0  - 1 στο με τον Διαμαντή Ψυχιάς.    Στο ο  Ψυχιάς  έπιασε δυνατό σουτ, που κόντραρε σε αντίπαλο και κατέληξε στα δίχτυα  γράφοντας το 0 -2

Στο 34΄  σουτ του  Ψυχιά βρήκε το κάθετο δοκάρι και κατέληξε άουτ,

Στο διάστημα αυτό Κοφινάς απειλούσε μόνο με εκτελέσεις φάουλ.

Στο ξεκίνημα του Β΄ ημιχρόνου  , στο , ο Κοφινάς αιφνιδίασε την ομάδα μας και μείωσε σε  1 - 2

Η αντίδραση της ομάδας μας ήταν άμεση.  Στα επόμενα πέντε λεπτά  σημείωσε   τρία  τέρματα  διαμορφώνοντας το σκορ σε 1 - 5 Τα τέρματα πέτυχαν οι : Μεργές  στο και Ψυχιάς στοκαι στο.

Ο Κοφινάς μείωσε 2 -5 με εκτέλεση φάουλ στο  19΄ και το σκορ έκλεισε  ο Πατελίδας στο  32΄, γράφοντας το τελικό  2 - 6

Συγχαρητήρια παιδιά. Συνεχίζουμε δυνατά!!

Η σύνθεση  1. Πονηρός Σ.  2. Ορφανός   Σ. 3. Τσοπανομίχαλος Ι. 4. Μπότσας Γ. 5. Κανίρης Π, 6. Πατελίδας Δ.  7. Ψυχιάς Δ. 8. Μεργές Γ.9. Καραμανλής Α.  10. Βάσσης- Κουτσοδόντης Σ. 11. Συρρής Ν.  12.  Χαλιάς Ν. 13. Πετρής Ν. 14.Καστερνούδης Δ.   15. Ντετάϊ Α  16. Συρρής Μ. 17. Μαυρέλλος Σ. 18.Γιοβανάκης Κ.