ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΔΑΦΝΗ/ΘΥΕΛΛΑ - ΚΛΑΣΣΙΚΟ 0 - 1

2016-05-19 19:19

Αγχωτική νίκη για την ομάδα μας σήμερα , στην Καλλιμασιά, επι ενός αξιόμαχου αντιπάλου.

Για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος τζούνιορ αντιμετώπισε  την Δάφνη/Θύελλα και επικράτησε με  0 - 1.Έφθασε έτσι τις τρεις νίκες σε ισάριθμους αγώνες και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στο πρώτο ημίχρονο ο αγώνας  ήταν μοιρασμένος. Η μπάλα  άλλαζε συνεχώς κατοχή  και όσες φορές οι παίκτες μας έφθαναν απέναντι  απο την αντίπαλη εστία ή  αστοχούσαν ή ανακόπτονταν απο τους αμυντικούς.  Η Δάφνη/Θύελλα θα μπορούσε  να προηγηθεί  , όταν  μακρινό σουτ κατέληξε  στο οριζόντιο δοκάρι  της εστίας μας.  Η απάντηση της ομάδας μας ήλθε με  σουτ  του Τσοπανομίχαλου που αποκρούστηκε  δύσκολα από τον τερματοφύλακα σε κόρνερ.

Στο Β΄ ημίχρονο οι παίκτες  μας  μπήκαν  πιο  δυνατά και πήραν  τον έλεγχο του αγώνα. Έκλεισαν τον αντίπαλο στα καρέ του και δημιούργησαν πολλές  ευκαιρίες ,που δεν  αξιοποιήθηκαν. Όσο  περνούσε  η ώρα  και δεν έμπαινε γκολ το άγχος μεγάλωνε.  Στο 18΄ ο Χαλιάς  βρέθηκε μόνος του στην αντίπαλη  περιοχή  πλάσαρε   σωστά  και  σημείωσε  το 0 - 1 . Το γκολ πανηγυρίστηκε  πολύ  απο τους μικρούς μας παίκτες.  Στο υπόλοιπο του αγώνα οι παίκτες έδωασαν  μεγαλύτερη βάση στην  άμυνα και κατάφεραν  να διατηρήσουν  το υπέρ τους σκορ.

Συγχαρητήρια παιδιά για την προσπάθεια  και την νίκη. Συνεχίζουμε δυνατά!

Συγχαρητήρια αξίζουν και στα παιδιά  της Δάφνης/Θύελλας. Τους ευχόμαστε  καλή συνέχεια

Η σύνθεση 1. Ντετάι Α. 2. Συρρής Μ. 3. Κρεατσούλας Μ. 4. Καστερνούδης Δ.  5. Μπαμπάκος Σ. 6. Ορφανός Σ. 7. Μεργές Σ. 8. Κοντός Φ. 9. Ασπρούδης Α. 10. Καραμανλής Α. 11. Τσοπανομίχαλος Ι. 12. Χαλιάς Ν. 12. Επιτροπάκης Λ. 14. Πριτ Σ.  15. Καρτοφύλλης Σ. 16.  Σταυρινούδης Α. 17. Σιφναίος Κ.