ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΚΛΑΣΣΙΚΟ - ΚΟΦΙΝΑΣ 7 - 2

2016-05-28 20:06

Εύκολη νίκη για την ομάδα μας  σήμερα επί του Κοφινά με 7 - 2.  Ήταν η πέμτη νίκη για την ομάδα μας , που την διατηρεί στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας  ισόβαθμη με την ,επόμενη  αντίπαλο της, Ολυμπιάδα. Την προσεχή Τετάρτη  λοιπόν θα κριθεί η τελική κατάταξη της ομάδα μας στον όμιλο.

Στο σημερινό παιχνίδι η ομάδα μας ξεκίνησε διστακτικά μέχρι που κατάφερε να προηγηθεί με τον Ασπρούδη στο 10΄.  Το γκολ αυτό έλυσε τα πόδια των παικτών μας ,που άρχισαν να παίζουν καλύτερα. Στο 16΄ο Μεργές σημείωσε το 2 - 0 και στο 23΄ ο Τσοπανομίχαλος με δυνατό σούτ έγραψε το 3 - 0.

Στο πρώτο λεπτό του Β΄ημιχρόνου ο Τσοπανομίχαλος σκόραρε ξανά σημειώνοντας το 4 - 0.  Στο 12΄ ο Καστερνούδης με εκτέλεση φάουλ απο το κέντρο του γηπέδου έγραψε το  5 - 0.   Στο 14΄ , μετά από κόρνερ και σουτ του Πριτ  η μπάλα βρήκε σε αμυντικό του Κοφινά και κατέληξε στα δίχτυα  .

Στο 19΄ο Τσοπανομίχαλος ,με το τρίτο προσωπικό του τέρμα σημείωσε το 7 - 0.  Ο Κοφινάς μείωσε σε 7 - 2 με δύο τέρματα στο 22΄ και στο 24΄.

Μπράβο παιδιά. Συγχαρητήρια για την προσπάθεια και τη νίκη. Συνεχίζουμε δυνατά!

Η σύνθεση 1. Ντετάι Α. 2. Συρρής Μ. 3. Κρεατσούλας Μ. 4. Καστερνούδης Δ.  5. Μπαμπάκος Σ. 6. Ορφανός Σ. 7. Μεργές Σ. 8. Χαλιάς Ν. 9. Ασπρούδης Α. 10.Τσοπανομίχαλος Ι. 11.  Επιτροπάκης Λ. 12. Πριτ Σ. 13. Σιφναίος Κ. 14.  Σταυρινούδης Α. 15. Καρτοφύλλης Σ.