ΠΑΙΔΙΚΟ: ΚΛΑΣΙΚΟ - ΕΝΩΣΗ 10 - 2

2014-01-22 20:46

Σήμερα στις 18:00  στο Φαφάλειο ,στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος παίδων, η  ομάδα μας αντιμετώπισε την 'Ενωση,που κατέβηκε με ελλείψεις (μόλις 11 παίκτες) και επικράτησε εύκολα με 10 - 2.

Το σκόρ άνοιξε στο 10΄ ο Π. Λαγός με εύστοχο κτύπημα πέναλτι.

Στο 19΄ ο Κλ. Τζάνι με  επέλαση από αριστερά  έγραψε το 2 -0.

Στη συνέχεια ο Λαγός με δύο τέρματα στο 24΄ και στο 28΄ έκανε το σκορ 4 - 0

Στο 30΄ ο Τζάνι  ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5 - 0

Στο 38΄μετα από εκτέλεση κόρνερ και λάθος αμυντικού της Έμωσης σημειώθηκε το 6 -0 με αυτογκόλ.

Στο 41 ο Λαγός με το 4ο προσωπικό του τέρμα  έκανε το  7 - 0, σκορ με το οποίο τελείωσε το Α΄ημίχρονο.

Το δεύτερο ημίχρονο έγιναν πολλές αλλαγές στην ομάδα μας.

Στο 57 ' ο Τέττερης με σουτ απο την γωνία της περιοχής έγραψε το 8 - 0.

Στο 59΄ η ομάδα είχε δύο δοκάρια στην ίδια φάση με τους Καραΐσκο και Τζάνι.

Η Ένωση αντέδρασε και έχασε δύο καλές ευκαιρίες, που απέκρουσε ο τερματοφύλακας Κ, Κασμάς,που αγωνίστηκε στο Β΄ημίχρονο αντικαθιστώντας τον Ν. Καρσαμπά.

Η Ένωση με τον Γιαννόπαππα σημείωσε 2 τέρματα στο  67΄και στο 77΄, μειώνοντας  σε 8 -2 .

Στο 81' ο Τζάνι,  σημειώνοντας το τρίτο προσωπικό του τέρμα έκανε το 9 -2.

Στο 85΄ ο Σταυράκης με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ,  διαμόρφωσε το τελικό σκόρ 10 -2.

Συγχαρητήρια στα παιδιά και στον προπονητή. Καλή συνέχεια!