ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΗΡΑΚΛΗΣ - ΚΛΑΣΙΚΟ 1- 1

2014-02-15 14:23

Σε αγώνα για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος προπαίδων η ομάδα μας αντιμετώπισε σήμερα την ομάδα του Ηρακλή Θυμιανών, σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, που έληξε  ισόπαλο με  1 - 1.

Το παιχνίδι είχε δυνατές μονομαχίες με αποτέλεσμα να υπάρξουν τραυματισμοί και αναγκαστικές αλλαγές παικτών.  Ο Ηρακλής με τη δύναμη του  και έχοντας ευνοϊκό άνεμο προηγήθηκε στο 31΄ με  1 - 0.

Η ομάδα μας ανέβηκε στο Β΄ημίχρονο πίεσε, δημιούργησε ευκαίρίες , αλλά κινδύνεψε σε δύο τρείς περιπτώσεις να δεχθεί γκόλ στην αντεπίθεση.

Τελικά 7 λεπτά πρίν τη λήξη κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1 -1 με τον Φραγκομίχαλο ενώ στο τελευταίο λεπτό έχασε ευκαιρία να κερδίσει όταν ο τερματοφύλακας του Ηρακλή απέκρουσε σουτ  του Χονδρέλη.

Η δεκαοχτάδα της ομάδας ήταν : 1) Τσαλίκης Ισ. 2) Ευθυμίου Ηρ. 3) Ψώρας Φωτ. 4) Γεόμελος Δημ. 5) Κλεισσάς Κ. 6) Φώτης Ανθ. 7) Βούκουνας Χρ. 8) Ρωμανός Μαρ. 9) Μεστούσης Παν. 10) Φραγκομίχαλος Ισ. 11) Καλούδης Νικ. 12) Τσουκαντάνας Παν. 13) Χονδρέλλης Γ. 14)Νικολάου Νικ. 15) Τζαμέτα Κ. 16) Παπαδόπουλος Γ. 17) Γιούρος Νικ. 18) Φακούδης Φ.