ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΚΛΑΣΙΚΟ - ΒΑΡΒΑΣΙΑΚΟΣ 3 - 1

2014-03-29 13:19

Μεγάλη νίκη για την ομάδα μας, σήμερα 29/3/14  στο Φαφάλειο για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος προπαίδων.

Η ομάδα μας αντιμετώπισε τον προπορευόμενο Βαρβασιακό , επιβλήθηκε με  3 - 1 και τον πλησίασε στον ένα βαθμό, έχοντας ένα παιχνίδι λιγότερο.

Το παιχνίδι  δεν ξεκίνησε καλά για την ομάδα η οποία αφού έχασε δύο καλές ευκαιρίες με τον Καλούδη, βρέθηκε πίσω στο σκόρ στο 8'  όταν ο Γουρλής από κοντά έστειλε τη μπάλα στα  δίχτυα του Τσαλίκη.

Τα παιδιά αντέδρασαν και στο 20΄ισοφάρισαν σε 1 - 1 με τον Βούκουνα.   Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο.

Στο τρίτο λεπτό  του δεύτερου ημιχρόνου  ο Φώτης με εκτέλεση πλάγιου κοντά στην περιοχή βρήκε ελεύθερο τον Βούκουνα  που έγραψε το  2- 1.  Στη συνέχεια ο Βαραβασιακός προσπαθούσε να ισοφαρίσει αλλά η άμυνα μας και ο τερματοφύλακας Τσαλίκης αντιμετώπιζαν με επιτυχία τις προσπάθειες των αντιπάλων. Στην επίθεση δημιουργήθηκαν και χάθηκαν ευκαιρίες   από τους Μεστούση, Ρωμανό , Καλούδη, Φραγκομίχαλο.   Στα τελευταία λεπτά του αγώνα  ο Φώτης εκτέλεσε κόρνερ και ο Καλούδης με κεφαλιά έγραψε το τελικό 3 - 1.

Μπράβο παιδιά. συγχαρητήρια σε όλους . Καλή συνέχεια!