ΚΛΑΣΣΙΚΟ - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 1 - 2

2016-12-04 17:42

Στο Δημοτικό Στάδιο σήμερα η ομάδα μας αντιμετώπισε την, δεύτερη στη βαθμολογία, ομάδα του Πανεπιστημίου.

Έγινε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, που κρίθηκε στις λεπτομέρειες και η ομάδα μας ηττήθηκε με 1 – 2.

Στο πρώτο ημίχρονο  η ομάδα μας  είχε τον έλεγχο του αγώνα και δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου.

Στο Β΄ ημίχρονο το Πανεπιστήμιο μπήκε πιο δυνατά και άρχισε να πιέζει την ομάδα μας.

Στο 51΄ σε μία αντεπίθεση ο Λιβανός  σούταρε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επιστροφή ο Τέττερης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το  1 – 0.

Το Πανεπιστήμιο ισοφάρισε στο 56΄ μετά από  εκτέλεση φάουλ και λάθος  εκτίμηση του τερματοφύλακα μας.

Το Πανεπιστήμιο συνέχισε να πιέζει και ομάδα μας αμύνονταν και προσπαθούσε να κτυπήσει στις αντεπιθέσεις.

Το παιχνίδι  είχε ανοίξει και φάσεις  μπροστά και στις δύο εστίες  διαδέχονταν  η μία την άλλη.

Στο 87΄ το Πανεπιστήμιο  πήρε προβάδισμα με 1 – 2.

Αμέσως μετά η ομάδα μας έχασε δύο ευκαιρίες να ισοφαρίσει.

Τελικό σκορ  1 -2

Παιδιά συγχαρητήρια για την προσπάθεια. Συνεχίζουμε δυνατά!!

Η σύνθεση : 1. Κασαμπάς,Ν. 2.Αναγνωστάκης Δ. , 3. Τσούχλης Κ.  4.  Ζαννίκος Ι. , 5. Ψυχιάς Σ., 6. Λύρας Δ. 7.  Πηλαβάς Α. (82΄Πορτοκαλίδης Κ.) 8.  Πλεκιάϊ  Σ.  9. Τέττερης  Σ. (61΄Λούλι   Γκ.) 10. Μορόμαλος Κ.  11.  Λιβανός Γ.(72΄ Κορέτας)

Την δεκαοχτάδα συμπλήρωναν οι Τζαμενάκης Μ. , Ροζάκης Β. , Σίμος Γ. και Πουλάκης  Ι.