ΝΕΩΝ 1ος ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΛΑΣΣΙΚΟ/ΕΝΩΣΗ - ΚΟΦΙΝΑΣ/ΛΕΩΝ 0 - 2

2018-05-02 18:09

Στο Δημοτικό Στάδιο σήμερα για τον πρώτο τελικό του πρωταθλήματος Νέων η ομάδα μας αντιμετώπισε τον Κοφινά/Λέοντα.

Οι παίκτες μας δεν έκαναν καλή εμφάνιση, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο  και γνώρισαν την ήττα με 0 - 2.

Ο Κοφινάς/Λέων ισοφάρισε τις νίκες σε 1 - 1 και θα χρειαστούν τουλάχιστον δύο παιχνίδια ακόμη για να αναδειχθεί ο πρωταθλητής.

Ο Κοφινας/Λέων  μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί 0 - 2  με εκτελέσεις  φάουλ στο 15΄ και στο 37΄

Η ομάδα μας έχασε μια καλή ευκαιρία με τον Μπαλατζία να μειώσει στο 42΄.

Στο β΄ ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε καλύτερα , κυκλοφορούσε την μπάλα  και έχασε πολυ καλές ευκαιρίες με τους Μπαλατζία και  Κερέτι αλλά δεν κατάφερε  να σημειώσει κάποιο τέρμα.  Ο Κοφινάς είχε  δοκάρι, πάλι σε εκτέλεση φάουλ.

Τελικό σκορ 0 - 2

Παιδιά δεν πειράζει. Δεν χάθηκε τίποτα σήμερα. Όλα είναι ανοικτά. Μπορείτε να τα καταφέρετε στους επομένους αγώνες!

Η σύνθεση  1) Συρρής Δ. 2)Φακούδης Φ.3)  Τσεκάϊ  Ε .4)Γιαννόπαππας Μ.     5)  Γεωργούλης Κ. 6) Βάσσης-Κουτσοδοντης 7) Αγγουλές Α.  8)  Λούλι Ε.  9)  Ψυχιας Δ. 10)   Μπαλατζία Α. 11)  Τζαμέτα Κ.  12) Πατελίδας Δ. 13)Τσιτσιλιάγκος Χ. 14)  Κερέτι Εμ.    15) Πονηρός Σ. 16) Σινάνι Κλ. 17) Σιγάλας Κ. 18) Συρρής Ν.