ΝΕΩΝ ΚΛΑΣΣΙΚΟ/ΕΝΩΣΗ - ΚΑΝΑΡΗΣ/ΟΜΗΡΟΣ 4 - 1

2018-02-21 17:50

Την έβδομη νίκη της στο πρωτάθλημα νέων πέτυχε σήμερα η ομάδα μας επι του Κανάρη/Ομηρου με  4 - 1 και ανέβηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο μπήκε χαλάρά στον αγωνιστικό χώρο και ήταν φλύαρη.  Οι παίκτες μας δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες  αλλά ήταν απρόσεκτοι στην τελική προσπάθεια  και δεν κατάφεραν να σημειώσουν κάποιο τέρμα. Ο Κανάρης/ Ομηρος όσο περνούσε η ώρα και το αποτέλεσμα ήταν ισοπάλο ανέβαινε στο γήπεδο είχε δοκάρι στο 37΄ και κατάφερε να προηγηθεί  0 - 1  στο 44΄.

Στο δεύτερο ημίχρονο  η ομάδα μας ξεκίνησε  δυνατά  και πίεζε  απο το πρώτο λεπτό. Πολύ σύντομα , στο 52΄,  ισοφάρισε  με τον Κερέτι σε 1- 1.

Στο 55΄ είχε δοκάρι με τον Ψυχιά.   Η ομάδα μας συνέχισε να πιέζει και  στο 63΄ με ωραία ενέργεια του Ψυχιά πήρε προβάδισμα στο  σκορ με 2 - 1.

Οι παίκτες μας,  απελευθερωμένοι  απο το άγχος  ,δημιουργούσαν συνεχώς ευκαιρίες  και  σημείωσαν το 3 - 1 με  σουτ  του Τζαμέτα  στο 66΄.    Στο 79΄ ο Νίκος Συρρής σημείωσε απο κοντα  το τελικό  4 - 1.

Ο Κανάρης / Όμηρος  απείλησε με  ωραίες εκτελέσεις φάουλ , απο τον Κρις  και είχε χαμένο τετατετ στο 83΄

Παιδιά  συγχαρητήρια για την νίκη. Πρέπει όμως να  ξεκινάτε δυνατά  από την αρχή του αγώνα.

Η σύνθεση 1) Συρρής Δ. 2) Τσαγρής Μ.  3) Φακούδης Φ. 4)Σινάνι Κλ.   5)Γεωργούλης Κ.   6) Σιγάλας Κ.  7) Αγγουλές Α.  8) Βάσσης-Κουτσοδοντης Σ. 9)  Ψυχιας Δ. 10) Τζαμέτα Κ.11)  Μπαλατζία Α.  12) Κερέτι Ε. 13)  Παπανδρέας Ν.14)  Τσεκάϊ  Ε.  15) Πονηρός Σ. 16) Τσιτσιλιάγκος Χ. 17)  Συρρής Ν.  18)  Πατελίδας Δ.