ΝΕΩΝ ΘΥΕΛΛΑ/ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΚΛΑΣΣΙΚΟ/ΕΝΩΣΗ 0 -7

2018-03-21 20:57

Την ένατη νίκη της, στο πρωτάθλημα Νέων,  πέτυχε σήμερα η ομάδα μας στο γήπεδο του Αγίου Γεωργίου. Αντιμετώπισε την Θύελλα/Ατρόμητο  και επικράτησε εύκολα  με 0 - 7.

Η νίκη αυτή έφερε την ομάδα μας μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας και της δίνει τη δυνατότητα,με θετικό αποτέλεσμα την επόμενη αγωνιστική ,να τερματίσει στην πρώτη θέση.

Η ομάδα μας μπήκε χαλαρά στο πρώτο ημίχρονο. Είχε το έλεγχο του αγώνα αλλά σπατάλουσε τις ευκαιρίες που δημιουργούσε. Είχε δύο δοκάρια , με τους Σιγάλα και Λούλι  ενώ ο πολύ καλός τερματοφύλακας της Θύελλας/Ατρόμητου  απέκρουσε πολά σουτ των παικτών μας.

Τελικά στο 41΄ ο Διαμαντής Ψυχιάς με ατομική ενέργεια κατάφερε να σημειώσει το 0 - 1.

Στο Β΄ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε πιο συγκεντρωμένη  κυκλοφορούσε ωραία την μπάλα και στο 55΄ σημείωσε το 0 -2  πάλι με το Διαμαντή Ψυχιά.

Στο 58΄ ο Κερέτι με σούτ έξω απο την πέτυχε το 0 - 3

Στο 75΄ ο Τσιτσιλιάγκος με  σέντρα σουτ  έγραψε  το 0 - 4.

Στο 80΄ ο Διαμαντής Ψυχιάς με πέναλτι πέτυχε το τρίτο προσωπικό του τέρμα και ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 -5.

Στο 84΄ ο Τζαμέτα με απευθείας εκτέλεση  φάουλ  σημείωσε το 0 - 6  και στο 87΄ ο Τσιτσιλιάγκος  με κεφαλιά πέτυχε το τελικό 0 - 7.

Μπράβο παιδιά. Συγχαρητήρια σε όλους. Πάμε δυνατά την άλλη Πέμπτη για την πρωτιά!!

Η σύνθεση 1. Πονηρός Σ. 2. Φακούδης Φ. 3. Τσαγρής Μ. 4. Γεωργούλης Κ. 5. Γιανόπαππας  Μ. 6. Σιγάλας Κ. 7. Αγγουλές Α. 8.Κερέτι Εμ. 9. Ψυχιάς Δ. 10. Τζαμέτα Κ. 11. Λούλι Ε. 12. Βάσσης -Κουτσοδόντηε Σ. 13. Ψυχιάς Π. 14. Τσιτσιλίάγκος Χ. 15. Σινάνι Κλ. 16.Πατελίδας Δ.  17.  Μαυρέλος Σ.  18. Παπανδρέας Ν.