ΠΑΝΟΙΝΟΥΣΣΙΟΣ - ΚΛΑΣΣΙΚΟ 0 - 1

2016-11-20 18:22

Μεγάλη νίκη για την ομάδα μας στις Οινούσσες, που  αντιμετώπισε τον πρωτοπόρο και αήττητο μέχρι σήμερα  Πανοινούσσιο  και επικράτησε  με 0 – 1.

Οι συνθήκες για την ομάδα μας δεν ήταν οι ιδανικές, Η αποστολή είχε μόνο δεκατέσσερις παίκτες ,λόγω προβλήματος στη μεταφορά.

Πολύ γρήγορα , στο 10΄ και στο 12΄  ,έγιναν  δύο αναγκαστικές αλλαγές λόγω τραυματισμού  των Κουρουνιώτη και Σταυράκη.

Οι  παίκτες μας όμως δεν το έβαλαν κάτω.Έπαιξαν με πάθος   συγκεντρωμένοι στα αμυντικά τους καθήκοντα  και δεν άφησαν τον Πανοινούσσιο να δημιουργήσει φάσεις, παρά μόνο με φάουλ και κόρνερ.

Ο Πανοινούσιος είχε  οριζόντιο δοκάρι με τον Δάνδουλα  στο 35΄.   Σκορ ημιχρόνου 0 - 0

Στο Β΄ ημίχρονο η ομάδα μας συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και κατάφερε να προηγηθεί  0 – 1 με τον Λιβανό στο 58΄.

Ο Πανοινούσσιος  προσπάθησε να ισοφαρίσει ,  είχε άλλα δύο δοκάρια,    αλλά η ομάδα μας άντεξε μέχρι το τέλος , πετυχαίνοντας  μία σημαντική νίκη.

Μπράβο παιδιά. Συγχαρητήρια σε όλους!  Αντιμετωπίστε με την ίδια σοβαρότητα όλα τα παιχνίδια  και θα έρθουν ακόμη καλύτερα αποτελέσματα!!

Ευχόμαστε περαστικά  στους τραυματίες και  γρήγορη επάνοδο στο γήπεδο!

Η σύνθεση : 1. Κασαμπάς,Ν. 2.Αναγνωστάκης Δ. , 3. Τσουχλης Κ.  4.  Ζαννίκος Ι. , 5. Ψυχιάς Σ., 6. Λύρας Δ. 7.  Σταυράκης Α. (12΄ Μαθιούδης Δ.) 8.  Κουρουνιώτης Ν. ( 10΄  Πλεκιάϊ Σ.) 9. Τέττερης Σ. (78΄ Σίμος  Γ) 10, Μορόμαλος Κ.  11.  Λιβανός Γ..