ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΠΑΧ2 - ΚΛΑΣΣΙΚΟ 5 - 1

2016-05-25 19:05

Σήμερα στο Φαφαλίειο η ομάδα μας αντιμετώπισε την ΠΑΧ2, δεν βρέθηκε σε καλή κατάσταση και γνώρισε την ήττα από ένα δυνατό αντίπαλο με  5 - 1

Στα πρώτα λεπτά ο αγώνας ήταν μοιρασμένος.  Η ομάδα μας ανέκοπτε τις επιθετικές προσπάθειες της ΠΑΧ2 και προσπαθούσε μα αντεπιτεθεί.  Στο 10΄η ΠΑΧ2 εκμεταλλεύτηκε την αδυναμία των αμυντικών  μας να διώξουν την μπάλα και προηγήθηκε  με 1 - 0.

Στα επόμενα λεπτά η ομάδα μας έχασε δύο καλές ευκαιρίες να  ισοφαρίσει, στο 12΄και στο 14΄.

Αντί για την ισοφάριση δέχθηκε δύο απανωτά τέρματα στο  στο 15΄ και στο 16΄ και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3 - 0, σκορ με το οποίο έληξε το ημίχρονο.

Στο Β΄ ημίχρονο το παιχνίδι  συνεχίστηκε στο ίδιο ρυθμό . Οι παίκτες  της ΠΑΧ2  έπαιζαν  δυνατά στην επίθεση δημιουργώντας απειλες για την εστία μας, αλλά και στην άμυνα  απομακρύνοντας γρήγορα  τους κινδύνους για την εστία τους.

Στο 15΄ ο Μεργές με ωραίο σουτ μείωσε  σε 3 - 1  αλλα η ΠΑΧ  απάντησε άμεσα  κάνοντας στο 17΄ το 4 - 1.

Στο 22΄ σημειώθηκε το 5 - 1,  ενώ στο 24΄ δεν δόθηκε πέναλτι στην ομάδα μας σε ανατροπή του Καραμανλή,  μέσα στην περιοχή, στην προσπάθεια του να μειώσει το το σκορ.

Η ΠΑΧ2 είχε και δύο δοκάρια.

Παιδία δεν πειράζει!  Συνεχίζουμε δυνατά χωρίς άγχος ,το Σάββατο με αντίπαλο τον Κοφινά!

Η σύνθεση 1. Ντετάι Α. 2. Συρρής Μ. 3. Κρεατσούλας Μ. 4. Καστερνούδης Δ.  5. Μπαμπάκος Σ. 6. Ορφανός Σ. 7. Μεργές Σ. 8. Κοντός Φ. 9. Ασπρούδης Α. 10.Καραμανλής Α. 11. Τσοπανομίχαλος Ι.   12. Χαλιάς Ν. 12. Επιτροπάκης Λ. 14. Πριτ Σ.  15. Καρτοφύλλης Σ. 16.  Σταυρινούδης Α. 17. Φλάμος Ι.  18. Σιφναίος Κ.